Aglomeracja Śląska – region, w którym warto zamieszkać

nieruchomości

Rozważasz kupno lokum na śląsku? Twoją pierwszą myślą były na pewno Katowice – centrum całego śląska. Katowice to na pewno wyśmienita lokalizacja do zamieszkania. Wypada niemniej jednak rozpatrzyć też inne miejscowości. Prawie wszystkie miasta są bardzo dobrze skomunikowane, dzięki czemu masz okazję kupić dom po lepszej cenie aniżeli w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem dużo ciekawych lokalizacji. W naszym wpisie przyjrzymy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z lepszych cenowo lokalizacji na Śląsku doskonale skomunikowana z Katowicami. Jest to także doskonały wybór dla osób kochających kulturę. Jest tu na przykład Opera Śląska oraz Śląski Teatr Tańca. Bytom jest też ciekawym miastem pod względem konstrukcyjnym. Można tutaj znaleźć sporo XIX wiecznych kamienic oraz willi, jakie pomimo, że w wielu przypadkach domagają się renowacji, robią wrażenie. Aby zobaczyć nieruchomości w Bytomiu na sprzedaż a także wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Tychy

Tychy przez wiele osób są uważane za jedno z bardziej interesujących regionów do osiedlenia się na Śląsku. To miasto odrobinę oddalone od Katowic w porównaniu do innych miast, niemniej jednak w dalszym ciągu jest z nimi wyśmienicie skomunikowane. Można tutaj znaleźć dużo miejsc, w jakich można odpocząć w tym Jezioro Paprocańskie i Park Północny przy ulicy Edukacji. Na korzyść na pewno działa też względnie niski poziom bezrobocia. Miasto stawia też na sport i inne atrakcje, dzięki czemu nie łatwo się tu nudzić. Rozpatrujesz przeprowadzkę? Sprawdź oferty nieruchomości w biurze RE/MAX Gold.

Zabrze

Choć Zabrze jest położone odrobinę dalej od centrum śląska, wiele osób wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to posiada długą historię, która wpłynęła na jego uformowanie. Znajduje się tutaj wiele zabytkowych obiektów (przede wszystkim z przełomu XIX oraz XX wieku). Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:
– Zabudowa kopalni „Guido”
– Kolonia robotnicza na ul. Poległych Górników przy secesyjnej Kopalni Mikulczyce
– Budynek Poczty Głównej przy pl. Dworcowym 1, wzniesiony w latach 1909–1911
– Secesyjna Kamienica pod Orłem przy ul. Dworcowej 9 wzniesiona w 1905 roku
Zabrze oferuje też mnóstwo miejsc kulturalnych, przykładowo Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Filharmonia Zabrzańska, Kino Roma oraz Miejski Ośrodek Kultury.
Mieszkania i domy w Zabrzu są w dobrych cenach. Miasto oferuje bardzo dużo atrakcji. Jest to wyśmienity wybór dla osób, jakie nie chcą żyć w centrum tętniącego życia miasta. Sprawdź oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie biura RE/MAX Gold.