Bytom – jedno spośród ciekawszych miast Śląska

Śląsk to nie tylko Katowice. W obszarze odszukamy mnóstwo uroczych terytoriów, jakie będą mogły nas zaabsorbować swoim widokiem i historią. Ostatnimi czasy, jeszcze częściej zwiedzający decydują się na wizytę w Bytomiu. To mieścina ulokowana w sercu aglomeracji Śląskiej. Jeżeli kochacie poznawać nieznane terytoria, posiadające niespotykaną nigdzie indziej nastrojowość, powinniście odwiedzić Bytom.

Poznaj Bytom

Przemierzając ścieżki Bytomia potrafimy zaobserwować spektrum styli architektonicznych. Najbardziej w sercu miasta. Odnajduje się tam stary ogród miejski, do którego możemy udać się na spacer. W bardzo niedalekiej odległości umieszczony jest obiekt Urzędu Miejskiego, jaki został wybudowany w czasie międzywojennym. W tym samym okresie stanęła dodatkowo pływalnia publiczna, leżąca nieopodal urzędu. W okolicy znajdują się prześliczne przedwojenne kamienice. Perfekcyjnie przedstawiają przeróżną historię miasta. Bytom jest jednym spośród najstarszych miast w Polsce. Został założony 3 lata wcześniej niż Kraków, ale pierwsze potwierdzone doniesienia o osadzie pochodzą z 1105 roku. W centrum miasteczka znajdziemy mnóstwo zabytkowych budynków, jednak na naszą uwagę zasługuję też inne rejony Bytomia. Na jego obrzeżach postawiony jest kompleks sportowy, na jaki składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa także sauna. W mieście spotkamy się z dużą ofertą kulturalną. Potrafimy wybrać się na spektakl do Opery Śląskiej, która ma swoją siedzibę w sercu miasteczka. Jeśli wśród nas są sympatycy sztuki współczesnej, to winni oni przejść się w stronę dawnych terenów pokopalnianych niedaleko serca miasteczka. Odnajdą tam Teatr Rozbark, jakiego siedzibą są historyczne budynki cechowni dodatkowo administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy doceniają wieczorne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania klub muzyczny razem z kręgielnią. Na lokalnym placu odszukamy dużo ustronnych miejsc, w jakich możemy sympatycznie spędzić wolny czas.

| Zobacz noclegi w Bytomiu w dobrych cenach!

Miasto bogate duchem

Nie zastanawiaj się i już dziś wybierz się na eskapadę do Bytomia. Dla jednostek aktywnych fizycznie, otwarte są punkty sportowe. Jeśli wolisz spokojnie spędzać czas, potrafisz udać do jedynej z wielu kawiarni oraz barów, jakie znajdują się w centrum miasta. Dzięki obszernej ofercie rozrywek, na pewno wynajdziesz tutaj coś dla siebie.