Kłopot nadmiernego pocenia się

Temat nadpotliwości dotyczy sporo kobiet i mężczyzn. Uciążliwość ta robi, że bez względu na występującą porę roku, bądź także temperaturę zaczynamy oblewać się kroplami potu. Zalane plamy pod pachami, nie wyglądają najlepiej. Też nieustająco zwilgotniałe ręce powodują, iż gubimy pewność siebie. By pozbyć się tego kłopotliwego problemu, decydujemy się na skorzystanie z różnorakich procedur, jakie przynoszą większy czy mniejszy skutek.

Wyselekcjonuj metodę dla siebie

Większość jednostek, aby podołać sobie z potem korzysta z antyperspirantów i najczęściej gwarantuje to oczekiwany rezultat. Niestety, u osób cierpiących na przesadne pocenie się, tego wariantu rozwiązanie nie sprawdza się. W takim przypadku promuje się skorzystanie z właściwych specyfików, które są dedykowane do walki z przesadną potliwością. W aptece możemy wynaleźć wielorakie specyfiki. Niemniej to czy będą pomocne, czy też nie, w dużej mierze zależy wyłącznie od naszego organizmu. Medykament, który u jednej postaci podziała w 100 procentach, u kogoś innego może nie dać żadnych efektów. Wiele jednostek decyduje się jeszcze na dołączenie odpowiedniej diety. Ażeby ograniczyć potliwość powinniśmy zrezygnować bądź przynamniej zmniejszyć liczbę zjadanych pikantnych przypraw i straw. Warto też rozważyć ograniczenie wypijania gorących napitków, głównie kawy. Identycznie jak w wypadku farmaceutyków, osiągnięte efekty umieją być różnorodne w przypadku każdej postaci.

CZYTAJ TAKŻE – leczenie nadpotliwości botoksem

Zadbaj o swój komfort

Jeśli ani farmaceutyki, ani naturalne techniki nie spowodowały zamyślonego efektu, jest dodatkowo jedna szansa. Jeszcze więcej jednostek narzekających na nadpotliwość poddaje się zabiegowi wykorzystującemu toksynę botulinową, czyli botox. Zabieg polega na zaaplikowaniu botoxu w miejsce występowania przesadnego pocenia się. W ten sposób zostają zatrzymane nerwy odpowiadające za gruczoły potowe, co powoduje zatrzymanie wytwarzania się potu przez czas od sześciu miesięcy do 12. Można również zdecydować na uleczanie Thermi Dry, jakiego zamiarem jest pełne wstrzymanie gruczołów potowych, poprzez podgrzanie ich w sposób kontrolowany. Podobnie jak w minionym wypadku, tłumimy w ten sposób ilość wydalanego potu. Jednak tu osiągnięty skutek jest na stałe, bez periodycznego odświeżania zabiegu.