Nowocześnie czy klasycznie? Jak urządzić salon?

Jak urządzić salon?

Salon jest pomieszczeniem, w którym spędzamy bardzo wiele czasu. To też miejsce spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dlatego też wybrane przez nas meble powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Wielu z nas, podczas urządzania swojego salonu kieruje się tym, co jest modne i pożądane. Wybieramy produkty, które są na topie. Po pewnym czasie może się okazać, że czeka nas znowu wymiana mebli, bo nasze wyposażenie przestało być modne. By tego uniknąć, lepiej zdecydować na wybór ponadczasowego wyposażenia, które niezależnie od panujących trendów zawsze będą modne. Jak jednak dobrać wyposażenie, by było zarówno funkcjonalne i nowoczesne?

Czym się kierować podczas urządzania salonu?

Wbrew pozorom, dobranie odpowiedniego umeblowania do salonu nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim podczas wybierania elementów wyposażenia powinniśmy się kierować funkcjonalnością i prostotą. Istotny jest każdy, nawet najmniejszy szczegół. Nie powinniśmy decydować się na umieszczenie zbyt dużej liczby mebli w pokoju. Będą zabierać tylko miejsce, przez co pomieszczenie wyda się mniejsze. Nowoczesny salon powinien być przede wszystkim przestronny i jasny. Również dobór odpowiednich barw ma bardzo duże znaczenie. Najlepiej będą się prezentować meble w odcieniach bieli, szarości oraz beżu. Wiele osób decyduje się także by połączyć ze sobą salon, kuchnię i korytarz. Wynika to z tego, że w stylu nowoczesnym dominują otwarte przestrzenie.

Minimalizm i detale

Warto także zwrócić uwagę na oświetlenie oraz dodatki w salonie. Prócz klasycznej lampy sufitowej, w pomieszczeniu powinna znaleźć się także lampa stołowa albo podłogowa. Dzięki temu rozwiązaniu można oświetlić tylko wybraną przestrzeń, a nie całość pomieszczenia. Pozwoli to uzyskać bardziej przytulny klimat. Odnośnie dodatków, podobnie jak w przypadku mebli nie powinno znajdować się ich zbyt dużo. W stylu nowoczesnym bardzo istotne są kontrasty, dlatego też do jasnych mebli będą świetnie pasować jaskrawe dodatki w formie poduszek. Można także zdecydować się na wybór wazonów o nietypowych kształtach czy kolorach.