Prawidłowo pielęgnacja włosów

pielęgnacja włosów

Włosy to wizytówka każdej damy. Troska o nie nierzadko przysparza kłopoty. Niejednokrotnie wystawiamy je na niekorzystne warunki choćby każdego dnia wysuszając suszarką lub prostując. Włosy bardzo łatwo jest uszkodzić, zdecydowanie ciężej zregenerować.

Mycie włosów

Wyraźnie uszkodzone włosy potrzebują zazwyczaj długotrwałych terapi, które niejednokrotnie są również drogie. Bazą pielęgnacji jest wyczyszczenie włosów. Powinniśmy wybierać kosmetyki naturalne, pozbawione parabenów jak też, takie dopasowane do naszego typu włosów. Co znaczące, przed umyciem powinno się także pamiętać o porządnym rozczesaniu włosów. Włosy należy traktować w nadzwyczaj subtelny sposób.

olejek rycynowyOdżywianie

Drugim szczeblem w systematycznej pielęgnacji włosów winno być ich „żywienie”. Fundamentalne kosmetyki, jakie dostaniemy w drogeriach to produkty do zmywania jak również bez spłukiwania. Dla włosów delikatnych zdecydowanie lepszych rozwiązaniem będą produkty, jakie po nałożeniu powinno się spłukać. Produkt odżywczy, podobnie jak szampon trzeba dostosować do typu włosów, żeby zbytnio ich nie obciążała.

Regeneracja

Znaleźć można bardzo dużo sposobów regeneracji włosów. Jednym z nich jest wykorzystywanie różnego rodzaju olejków. Coraz bardziej popularnym jest olejek rycynowy z jamajki, jaki posiada lepsze właściwości od normalnego olejku. Przy kuracji olejami powinno się przede wszystkim pamiętać o systematyczności, dzięki której możemy uzyskać pożądane rezultaty.

Zobacz także, jak zapewnić sobie długie i gęste rzęsy https://www.youtube.com/watch?v=RDLCxv6L34g