Sufity napinane i podwieszane: wady i zalety

Sufity napinane to w chwili obecnej powiew świeżości w branży wykańczania wnętrz. Jest to idealna odmiana dla sufitów podwieszanych, wytwarzanych z płyt karton-gips. Tak czy inaczej obydwa rodzaje sufitów mają własne minusy jak i zalety. Sufit podwieszany pozwala uzyskać kompletnie płaską konstrukcję sufitu. Skutecznie chowa każde pęknięcia czy części instalacji wodno-kanalizacyjnej bądź elektrycznej. Dzięki nim można zmniejszyć wysokość lokalu.

Zamontowanie sufitu podwieszanego wiąże się jednakowoż z potrzebą wykonania prac mokrych. Na starcie tworzy się specjalny stelaż, jaki będzie podtrzymywał płyty a następnie miejsce ma montaż.Na koniec należy wypełnić luki między spoinami. To genialny sposób na zminimalizowanie hałasów dobiegających z górnego piętra. Niestety instalowanie sufitu z karton-gipsu wiąże się z przymusem wyniesienia każdych rzeczy z pokoju. W trakcie instalacji i głównie wycinania płyt strasznie się bałagani. Od tego typu kłopotu zwolnić może nas sufit napinany. Sufity napinane to wiążąca się z większymi kosztami alternatywa dla sufitów podwieszanych.

Użytkowanie sufitów napinany jest strasznie duże, można otrzymać dużo opcji aranżacyjnych. Jeśli pomieszczenie nie jest zanadto wysokie można pomyśleć o suficie napinanym z materiału imitującego lustrzane odbicie. To interesujący pomysł na sprytne podniesienie niskiego pokoju. Z drugiej strony niesamowicie interesujący efekt da się otrzymać jeśli zdecydujemy się na sufity napinane z nowoczesnym podświetleniem ledowym. Niezwykle interesująco przedstawia się też możliwość wykonania specjalnego nadruku na sufit napinany. W tym celu można sięgnąć po fotkę czy ukochaną grafikę. W sklepach można kupić też sufity napinane 3D. Dla detalicznych konsumentów jednakże jest to dość kosztowne przedsięwzięcie. Sufity 3d doświadczyć można najłatwiej w klubach muzycznych albo innego typu rozrywkowych punktach. Montaż takiego sufitu trwa jedynie chwilę. Podobnie jak przy suficie podwieszanym, tak również przy suficie napinanym łatwo się da ulepszyć wyciszenie mieszkania. W efekcie tego żadne głosy nie będą do nas trafiać.

Aktualnie proponowane na rynku sufity napinane mogą posiadać jakikolwiek kształt na przykład gwiazdy. Potrzeba jedynie włączyć swoją pomysłowość. Jak już mówiłem największym problemem takich sufitów jest cena. Może ona wynieść nawet około 140 zł za m kw..