Sufity podwieszane a sufity napinane

Sufity napinane to na dzień dzisiejszy świeżynka na rynku budowlanym. Jest to ciekawa odmiana dla sufitów podwieszanych, robionych z kartongipsu. Tak czy inaczej obydwa rozwiązania posiadają własne minusy a także plusy. Sufit podwieszany pozwala pozyskać kompletnie gładką powierzchnię sufitu. Idealnie maskuje wszystkie pęknięcia czy elementy instalacji elektrycznej. Dzięki nim można zmniejszyć wysokość pokoju.

Montaż sufitu połączone jest jednakże z przymusem wykonania większych prac. Najpierw wykonuje się specjalny stelaż, jaki musi podtrzymać płyty a w następnych krokach dochodzi do montażu.Kończąc robotę należy uzupełnić luki pomiędzy częściami sufitu. To genialny sposób na wyciszenie hałasów dobiegających z góry. Na całe nieszczęście wstawianie sufitu z karton-gipsu wiąże się z potrzebą wyniesienia wszelkich mebli z pokoju. W procesie montażu i głównie wycinania płyt wyjątkowo mocno się kurzy. Od tego typu problemu zwolnić może nas sufit napinany. Jest to bardziej kosztowna opcja zastępcza dla sufitów podwieszanych.

Użytkowanie sufitów napinany jest bardzo duże, ma się możliwość uzyskać wiele wariantów aranżacyjnych. Gdy pomieszczenie nie jest zanadto wysokie należy pomyśleć o suficie napinanym z materiału tworzącego odbicie w lustrze. To interesujący pomysł na iluzoryczne zwiększenie niskiego biura. Z innej strony niezwykle ciekawy efekt ma się możliwość dostać gdy wybór padnie na sufity napinane z innowacyjnym podświetleniem lampkami LED. Niezwykle ciekawie przedstawia się również sposobność wyprodukowania dedykowanego nadruku na tkaninę. W wspomnianym celu należy sięgnąć po fotę czy też wspaniałą wizualizację. W sklepach można kupić również sufity napinane 3D. Dla detalicznych konsumentów jednak jest to dość drogie rozwiązanie. Sufity napinane 3D spotkać można raczej w klubach albo innego rodzaju rozrywkowych punktach. Instalacja sufitów napinanych zajmuje zaledwie chwilę. Tak jak przy suficie podwieszanym, tak także przy suficie napinanym łatwo można polepszyć izolację akustyczną pomieszczenia. Dzięki temu najmniejsze głosy nie będą mogły do nas trafiać.

Aktualnie oferowane na rynku sufity napinane mogą mieć jakikolwiek kształt na przykład kwadratu. Potrzeba tylko uruchomić własną wyobraźnię. Pechowo wielkim problemem sufitu napinanego jest cena. Może ona wynieść nawet około 150 zł za metr kwadratowy.