Wygodne buty? Dowiedz się, jak je wybrać!

buty damskie i męskie

Wybór właściwych butów bardzo często przysparza mnóstow kłopotów, gdyż wymaga rozpatrzenia kilku kwestii. Oprócz sprawy wyglądu powinna się także liczyć wygoda. Oto parę rad, którymi należy się kierować przy wyborze najlepszego obuwia.

1. Określ aktywność, którą chcesz wykonywać w trakcie noszenia obuwia.

Zmierzasz na plażę, pobiegać, do pracy, a może na elegancką imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu butów. Na piesze spacery, w szczególności te po górach sprawdzą się doskonale trekkingi z doskonałym podparciem dla kostek. Obuwie na elegancką imprezę, na jaką planujesz pójść w sukience – doskonałym wyborem będą buty na obcasie, jakie dodadzą klasy całości. Rozmiar szpilki wybierz, tak by było Ci komfortowo. Jeśli nie lubisz nadmiernie wysokich obcasów i nie często je ubierasz, nie zmuszaj się do założenia 10 cm butów. Obuwie sportowe – tutaj posiadamy wielkie pole manewru. W galeriach dostępne są buty do squasha, do biegania, do piłki nożnej a także wielu innych rodzajów sportu. Jeśli posiadasz jedną aktywność, której poświęcasz dużo czasu wyselekcjonuj buty właściwe dla dyscypliny. Jeżeli uprawiasz różne sporty kup buty uniwersalne.

2. Materiał jest ważny

Nabywając obuwie nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego są wyproudkowane. Doskonale spisują się buty ze skóry naturalnej. Obuwie ze sztucznych materiałów mogą być mało komfortowe a także może być problem z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dopasuj rozmiar do stopy!

Nosisz rozmiar 39? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą dopasowane dla Twojej stopy. Roziary niektórych marek są inne, w związku z czym opłaca się przymierzyć buty, które rozważamy zakupić i zrobić w nich trochę kroków.