Dekoracja kościoła na ślub

Ślub w kościele to jedna z najważniejszych i niezapomnianych chwil w życiu. Uroczystość jest potwierdzeniem i dopełnieniem miłości i związku dwojga ludzi. Młoda Para składa uroczyste ślubowanie miłości, wierności i uczciwości wobec siebie w obecności zgromadzonych gości i przed Bogiem. Słowa przysięgi są wielkim przeżyciem dla Młodej Pary oraz dla tych, którzy są z Wami w tym dniu. Podkreślenie tej uroczystości wymaga dodatkowych elementów, jakimi jest dekoracja kościoła na ślub. Wystrój kościoła na ślub podkreśla, jak ważne jest dzisiejsze wydarzenie, pełne piękna i wzruszenia.

Oferujemy wystrój kościoła, taki który będzie tworzyć najpiękniejsze dekoracje kościoła. Dekoracja kościoła obejmują różne elementy, a najważniejsze z nich to dekoracja wejścia do kościoła, alejka do ołtarza, ławki kościelne, krzesła Pary Młodej, świadków, klęczniki oraz dekoracja ołtarza.
Dekoracja kościoła powinna być dostosowana do jego stylu, klimatu panującego w kościele, tak aby wszystko było zgodne i estetyczne.
Dekoracja kościoła na ślub to indywidualne Wasze upodobania. Najważniejsze, aby skupić się na danym stylu czy wybranym motywie, który Wam się podoba i utrzymać odpowiednią tonację kolorystyczną dopasowaną do bukietu Panny Młodej. Dekorowanie kościoła ma rożne formy i także zależy od budżetu, jaki chcecie na niego przeznaczyć. Jedni wybierają rozwiązania minimalistyczne, czyli drobne elementy florystyczne i dekoracyjne, a inni bogate dekoracje, obfitujące w kwiaty i inne dodatki jak dywan, świeczniki czy płatki kwiatów.

Jednym z ważniejszych elementów dekoracji kościoła jest dekoracja ołtarza na ślub. Jest to zazwyczaj duża kompozycja z kwiatów i zieleni, można także dodatkowo zastosować elementy dekoracyjne świece, świeczniki czy zielone lub ratanowe kule. Dodatkowymi elementami są również dekoracje przy ołtarzach bocznych, tabernakulum czy mównicy.

Następny ważny element to alejka czyli „droga do ołtarza”. Dekoracje ławek w kościele na ślub mogą przybierać rożne postacie. Mogą to być kwiaty przy ławkach w formie mini bukieciku, kwiaty pojedyncze, wianki, materiał, kokardy, wstążki, lampiony, świece w szkle, tabliczki. Jest wiele takich elementów, które będą zależne od wyboru stylu i kolorystyki Waszego ślubu.
Można tutaj tez pomyśleć o dywanie w odpowiedniej tonacji kolorystycznej, ponieważ w kościele często widzimy dywany wzorzyste i w intensywnych kolorach. Kolor wybierany przez Parę Młodą to zazwyczaj biały lub czerwony.

Przed ołtarzem musi znaleźć się dekoracja krzeseł i klęcznika. Dopasowanie dekoracji tych elementów jest zawsze dostosowana do alejki i ołtarza. Jest to bardzo ważne miejsce w dniu ślubu, dlatego musi być dość szczególne i widoczne, bo właśnie w tym miejscu odbywa się najważniejsza część ceremonii. Krzesła mogą być udekorowane materiałem, kwiatami, tabliczkami czy wstążkami.

Młode Pary decydują się również na wystrój przed kościołem, kiedy to już przed wejściem wita
gości uroczysta dekoracja.
Kolory wybierane do dekoracji kościoła to głównie biały i pudrowy róż, ale także wybierane są mocne akcenty czy kontrastowe barwy.

Dodatkowo możemy zaproponować inne dodatki po wyjściu z Kościoła jak balony z helem, tuby wystrzałowe itp.

Elementy dekoracji, które wybierane są do dekoracji kościoła na ślub:

  • Wejście do Kościoła
  • Alejka „droga do ołtarza”
  • Dekoracja ławek
  • Ołtarz główny
  • Tabernakulum, ołtarze boczne, mównica
  • Krzesła i klęcznik Młodej Pary
  • Krzesła Świadków
  • Wyjście z kościoła

Jeśli poszukujecie Państwo kogoś, kto może wykonać kilka zadań w jednym miejscu to właśnie wybór naszych usług, aby każdy szczegół w tym szczególnym dniu był dopracowany i zapamiętany.

Galeria zdjęć i dekoracji kościołów


Napisz do nas, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej