Pierwsze spotkanie z florystką. Jak się przygotować?

Pierwsze spotkanie z florystką. Jak się przygotować?

Cena dekoracji zależy głównie od wybranych dekoracji, kwiatów, dodatków, liczby gości czy wielkości kompozycyjni. Niestety nie ma określonej orientacyjnej ceny usługi. Cena może być ustalona po wywiadzie i wszelkich ustaleniach. Podstawową informacją jest czas i miejsce uroczystości. Jest to pierwsze pytanie, które należy zadać, tak aby nie marnować swojego czasu i uniknąć rozczarowania, jeśli później okaże się, że termin jest już zajęty. Termin ślubu miesiąca również uzależnia cenę dekoracji szczególnie kwiatów. Kwiaty mają rożną cenę, w miesiącu grudniu czy kwietniu, a i dostępność jest ograniczona.

Kolejne pytanie to miejsce ślubu i wesela. Lokalizacja jest bardzo ważna, ponieważ często wiąże się to z kosztami związanymi z transportem dekoracji, koszty takie są zazwyczaj wliczane już w usługę.

Zanim przystąpicie do rozmowy wstępnej ważne jest czy kościół nie ma własnej osoby, która zajmuje się dekoracją i nie ma możliwości, aby był to ktoś inny. Mogą tez panować w kościele jakieś zwyczaje parafialne czy przyjęte normy co do dekoracji. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych nieporozumień i niepotrzebnej pracy.

Najważniejsze pytanie to jaka liczba gości będzie na uroczystości i jaki budżet finansowy chcecie przeznaczyć. Liczba gości generuje liczbę stołów przy których zasiądą (cenna wskazówka czy stoły będą okrągłe, czy ile osób przy danym stole będzie siedzieć)

Cenną wskazówką dla nas jest też informacja na temat miejsca. Jaki panuje klimat, jakie kolory, co jest na podłodze czy są jakieś kolumny, czy np. w kościele ilość ławek. Zdjęcia do pokazania zawsze są mile widziane.

Czas na wybór rodzaju dekoracji, kolorów i to bardzo ważna kwestia. Każdy ma jakieś swoje upodobania co do kolorów, rodzaju kwiatów czy stylu. Kwiaty wybrane przez Was nie zawsze są dostępne w danym sezonie. Można kierować się kolorami jakie lubicie, jakie kwiaty kojarzą się Wam z pozytywnym nastawieniem, a nawet wziąć pod uwagę czy nie jest nikt uczulony na jakieś pyłki. Informacja o nielubianych kwiatach jest bardzo istotna. Jaka ma być proporcja kwiatów do zielni. Kolory nie dotyczą tylko kwiatów, ale serwetek, świeczek i innych dekoracji. Takie informacje pomogą nam przy wyborze i kompozycji dekoracji.

Kolejne zagadnienie to jaki styl lubicie i czy ma się przewijać jakiś motyw. Style są przeróżne rustykalny, boho czy glamur. Przeglądając rożne zdjęcia na pewno coś Wam się spodoba i będziemy mogli wspólnie coś zdecydować. Najlepiej podesłać nam zdjęcia co Wam się podoba. Dzięki temu możemy dopasować dekoracje, kwiaty, naczynia do Waszych wskazówek, aby uniknąć nieporozumień.

Przyszedł czas na budżet. Istotną informacją dla Nas jest maksymalna kwota jaką możecie przeznaczyć na nasze usługi. Dzięki temu możemy przygotować ofertę tak, aby zamknąć się w budżecie. Taka informacja jest cenna w doborze odpowiednich kwiatów, naczyń czy dekoracji potrzebnych do udekorowania Waszego dnia.

Dodatkowym atutem jest dopytanie na sali weselnej, czym dysponuje sala w swojej ofercie podstawowej. Czy są obrusy, serwetki, świeczniki, ścianka za Państwem Młodym.

Podpowiedzi co do pytań do naszych usług:

 1. Data i godzina rozpoczęcia ślubu i wesela
 2. Miejsce uroczystości i wesela
 3. Ilość gości
 4. Ilość stołów i rodzaj
 5. Wygląd miejsca uroczystości i wesela
 6. Ulubione kolory
 7. Ulubione kwiaty
 8. Kwiaty niechciane
 9. Styl dekoracji
 10. Motyw przewodni
 11. Budżet
 12. Zwyczaje w parafii
 13. Oferta podstawowa sali

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + trzynaście =

Sprawdź też: